EHBI – de bijsluiter

Bij een workshop Eerste Hulp bij Informatievrijheid hoort natuurlijk een bijsluiter.
Frank en Marina maakten er één:
Foto: Marina Noordegraaf

EHBI – de bijsluiter

Samenstelling van EHBI

  • Eén experiment met de workshopbezoekers waarin zij aan den lijve ervaren hoeveel hun privacy hen waard is
  • Vier mini-presentaties over:
    • Politieke en economische belangen van informatiestromen
    • De rol van auteursrecht in de vrije toegang tot informatie
    • Het privacy versus veiligheidsdebat
    • Censuur en het recht om vergeten te worden
  • Twee waargebeurde verhalen uit de bibliotheekpraktijk waarbij we je uitdagen om stelling te nemen: hoe ver zou jij gaan om de vrije toegang tot informatie te beschermen? En hoever zou jouw organisatie gaan?
  • Een discussie over de rol van bibliotheken in de informatie-arena

Werking

EHBI vergroot je bewustzijn van het belang van ‘informatievrijheid’ voor het bibliotheekwerk en van de noodzaak om positie in te nemen. Workshopbezoekers worden geprikkeld om na te denken hoe ze informatievrijheid op de agenda van hun eigen organisatie kunnen zetten.

Niet gebruiken bij

EHBI dient niet ingenomen te worden als je op zoekt bent naar tools om je informatievrijheid te beschermen. Deze worden aangeboden door Bits of Freedom. Zoek je naar oefening met deze tools? Bezoek dan eens een Privacy Café.

Bijwerkingen

EHBI is bedoeld om discussie uit te lokken. Houd er dus rekening mee dat je EHBI met meer vragen verlaat dan waarmee je kwam.


Lijkt EHBI op je lijf geschreven? Schrijf je dan nu in. Dat kan via het aanmeldformulier. Of kies voor één van de andere mooie workshops.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.