Antoine Isaac over semantische technieken in Europeana

Begin januari was er in de blogosphere enige heftige discussie over het Semantisch web. Er werd geklaagd dat het er nog altijd niet was, en dat het in feite heel langzaam nergens heen ging. Een antwoord van echte Semantisch Web adepten liet natuurlijk niet lang op zich wachten. Inderdaad is nog niet het hele concept gerealiseerd (net zo min als vliegende auto’s, het geneesmiddel tegen kanker en reizen naar Mars), maar intussen zijn wel al allerlei onderdelen in practische toepassingen verwerkt.
antoine-slide0 Over dat soort toepassingen zal Antoine Isaac het op de VOGIN-IP-lezing hebben. Zijn verhaal is gebaseerd op de presentatie Semantic Web Technology in Europeana, die in november op het congres Semantic Web in Libraries in Hamburg is gegeven. Die lezing was voor een nogal technisch publiek. Bij ons zal hij het vertellen op een manier die ook voor minder technische toehoorders te begrijpen is. Maar de elementen die u hierboven op het beginscherm van die Hamburgse Prezi ziet staan, komen op 20 maart ook alle drie aan de orde – metadata modelling, ingestion (hoe het spul van al die verschillende organisaties soepel in Europeana terecht komt) en dissemination/publishing.
antoine
Wie vooraf nog meer recente presentaties van Antoine wil zien, kan ook kijken naar

.
PS:
Over de lezingen van Marydee Ojala en Maarten de Rijke schreven we hier al eerder.
Naar aanleiding van de overige twee lezingen, zal hier later nog wat extra informatie komen, aanvullend op wat daarover al op de lezingenpagina staat.

De VOGIN-IP-lezing
VOGIN en InformatieProfessional bieden een programma vol van
de nieuwste informatie en inzichten rond zoeken en vinden.
Een update en hernieuwde kennismaking voor oud-VOGINcursisten.
Een verdieping en update voor lezers van InformatieProfessional.
Voor iedereen een vervolg op de succesvolle IP-lezingen uit vroeger jaren.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.